سلست اینگسلست اینگ سال 1980 در پیتزبورگِ پنسیلوانیا به‌دنیا آمد. والدینش در دهه 1980 از هنگ‌کنگ به امریکا مهاجر کردند. پدرش فیزیکدان و کارمند ناسا و مادرش شیمیدان و استاد دانشگاه کلیولند بودند.
وقتی سلست ده ساله شد آنها به شیکرهایتس در ایالت اوهایو نقل مکان کردند. اینگ در مدرسه اوهایو به همراه دوستانش مجله‌ای ادبی تشکیل داد و خودش تا سال 1998 که فارغ التحصیل شد سردبیر این مجله بود. 
اینگ در سال 2002 مدرک کارشناسی زبان انگلیسی خود را از دانشگاه هاروارد گرفت و پس از آن به دانشگاه میشیگان رفت و در رشته نویسندگی خلاق ادامه تحصیل داد. 
او در حال حاضر در کمبریجِ ماساچوست به همراه پسر و همسرش زندگی می‌کند.
در دانشگاه میشیگان او برای داستان کوتاه «چه چیزی میگذرد» برنده جایزه Hopwood شد. 
در سال 2012 برای داستان کوتاه «دختران، در نمایش» برنده جایزه Pushcart شد.
اینگ اولین رمانش با نام « تمام آنچه هرگز به تو نگفتم » داستانی درباره خانواده‌ای امریکایی در دهه 1970 است که در اوهایو زندگی می‌کنند.
نوشتن این رمان برای اینگ 6 سال طول کشید و او آن را 4 بار بازنویسی کرد تا به دست ناشر بسپرد. او برای نوشتن این کتاب از تجربیات خود درباره نژادپرستی، خانواده و دوستانش کمک گرفته. 
کتاب در سال 2014 به عنوان کتاب سال آمازون انتخاب شد و مدت‌ها در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز بود.
دومین کتاب اینگ « همه جا آتشهای خرد » در سپتامبر 2017 منتشر شد که داستان دو خانواده را در شیکرهایتس روایت می‌کند.
این کتاب هم مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت و بیش از 26 هفته در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز بود و به عنوان کتاب سال 2017 آمازون انتخاب گردید. کتاب به انتخاب کاربران سایت گودریدز نیز به عنوان بهترین کتاب داستانی سال 2017 انتخاب شد.
قرار است سریالی 8 قسمتی بر اساس این کتاب توسط Hulu ساخته شود.
 


نقل‌قول‌های نویسنده

وقتی زمستان شد، میا تقریبا هرهفته جدیدترین عکس‌هایش را می‌آورد و به پائولین نشان می‌داد. درباره‌ی این عکس‌ها خیلی حرف می‌زدند ‌پائولین کاری کرد که آگاهانه کار کند و برای هر عکسی توضیح داشته باشد ... مرتب می‌گفت «هیچ‌چی تصادفی نیست.» این ورد زبانش بود، چه در عکاسی و چه در زندگی واقعی. در خانه‌ی پائولین و میا هیچ‌چیز ساده نبود. در خانه‌ی پدر و مادرش، همه‌چیز یا خوب بود یا بد، یا درست بود یا غلط، یا مفید بود یا بی‌فایده. هیچ‌چیز میانه‌ای وجود نداشت. اما در اینجا همه‌چیز نوانس داشت؛ همه‌چیز یک جنبه‌ی پنهان یا عمق دیده‌نشده داشت. همه‌چیز ارزش آن را داشت که با دقت بیشتری دیده شود

مشخصات نویسنده


  • نام انگلیسی : Celeste Ng
  • ملیت : امریکا
  • زبان : انگلیسی
  • محل تولد : Pittsburgh, Pennsylvania, United States
  • سال تولد : 1980-07-30